Шановні мешканці нашої громади!

Нагадуємо, що місце проживання новонародженої дитини батьки або законні представники зобов’язані зареєструвати протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

Витяг про реєстрацію місця проживання з реєстру територіальної громади дитини може знадобитися для:

• відвідування дошкільних та шкільних закладів освіти;
  • отримання соціальних послуг (оформлення субсидій, статусу та оформлення пільг багатодітної родини тощо);
  • отримання медичного обслуговування;
  • взяття на квартирний облік родини при виконавчому комітеті;
  • отримання паспорта громадянина України у вигляді ID-картки;
  • оформлення документів для виїзду за кордон.

Документи, які необхідно надати для реєстрації місця проживання дитини до 14 років:

• оригінал паспорту законного представника (батька, матері);
  • оригінал свідоцтва про народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (у разі наявності);
  • у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами - обов’язкова присутність другого з батьків з оригіналом паспорту (або нотаріально посвідчена згода на реєстрацію місця проживання дитини; або рішення суду чи органу опіки про визначення місця проживання дитини; або свідоцтво про смерть; або витяг з реєстру ДРАЦСу у разі внесення відомостей про батька зі слів матері);
  • згода іпотекадержателя або довірчого власника (за умови перебування житла в іпотеці, довірчій власності);
  • за реєстрацію місця проживання сплачується адміністративний збір.

Послугу можна отримати у всіх відділеннях ЦНАП «Прозорий офіс» м. Вінниці та на віддалених робочих місцях. За більш детальною консультацією звертайтесь до Кол-центру «Прозорого офісу»: тел.(0432) 65-50-50; (067)000-266-1, (073)000-266-1.

Пам'ятка батькам у спілкуванні зі своїми дітьми

Радійте вашому синові, доньці.

Розмовляйте з дитиною турботливим, підбадьорюючим тоном. Коли дитина з вами розмовляє, слухайте уважно, не перериваючи. Установіть чіткі та визначені вимоги до дитини.

У розмові з дитиною називайте як можна більше предметів, їх ознак, дій з ними.

Ваші пояснення повинні бути простими та зрозумілими. Розмовляйте чітко, ясно. Будьте терпелячими.

Спочатку запитуйте «що?», а потім «для чого?», «чому?».

• Заохочуйте в дитини прагнення ставити запитання.

• Заохочуйте цікавість, пізнання та уяву вашої дитини.

• Частіше хваліть дитину.

• Заохочуйте ігри з іншими дітьми.

• Турбуйтесь про те, щоб у дитини були нові уявлення, про які вона могла б розповісти.

• Намагайтеся, щоб дитина разом з вами щось робила по господарству.

• Намагайтесь проявляти інтерес до того, що їй цікаво робити (малювати, співати тощо).

• Не втрачайте почуття гумору.

• Грайте з дитиною в різні ігри.

• Частіше робіть щось спільно, усієї сім'єю.

• Частіше спілкуйтеся зі спеціалістами, читайте книги про виховання дитини.

Щоб установити довірливі стосунки з дитиною та зберегти їх:

• Не переривайте дитину, не кажіть, що ви все зрозуміли, не відвертайтесь, поки дитина не закінчила розповідати, інакше кажучи, не давайте їй приво¬ду тривожитись через те, що вас мало цікавить те, про що вона каже.

• Не ставте забагато запитань.

• Не примушуйте дитину робити те, до чого вона не готова.

• Не примушуйте дитину робити що-небудь, якщо вона втомилась, засмучена.

• Не вигадуйте для дитини багато правил — вона перестане звертати на них увагу.

• Не виявляйте підвищеного занепокоєння з приводу неочікуваних стриб¬ків у розвитку дитини чи деякого регресу.

• Не порівнюйте дитину з жодними іншими дітьми.